MySpace Layouts
MySpaceLayouts

Saturday 26 February 2011

HASIL PEMBELAJARAN


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2

Tarikh: 3 Mac 2011
Hari: Khamis
Kelas: 3 Imtiyaz
Bilangan pelajar: 32 Orang
Mata Pelajaran: Bahasa Arab Komunikasi
Tajuk: I’lal Bilhazfi
Langkah/Masa
Kandungan
Aktiviti
Alat Bantuan Mengajar
Set Induksi
Guru menulis contoh perkataan dari feel mudhori’ iaitu
Guru mengarahkan pelajar berfikir untuk mencari asal perkataan.

Pelajar berbincang bersama rakan-rakan mereka.
Papan putih
Marker
Sesi Pengajaran
Guru menguji minda pelajar




Guru menerangkan asal perkataan sebenar bagi perkataan

Guru mengaitkan contoh dengan tajuk pembelajaran

Guru menerangkan definisi I’lal Bilhazfi

Guru melukis peta minda dan menerangkan tempat-tempat berlakunya I’lal Bilhazfi
Tiga orang pelajar diminta untuk menulis  jawapan mereka di papan putih.

Pelajar memberi tumpuan kepada peneragan guru.


Pelajar diminta untuk menyalin definisi I’lal Bilhazfi.

Pelajar mencatat nota



Pelajar diminta mendatangkan contoh lain bagi I’lal Bilhazfi
Papan putih
Marker
Gambar rajah
Buku
Pen
Refleksi
-Pelajar  dapat mengetahui definisi I’lal Bilhazfi
-Pelajar dapat membezakan tempat-tempat berlakunya I’lal Bilhazfi
-Pelajar mampu mendatangkan contoh lain bagi I’lal Bilhazfi






RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN




Tarikh: 28 Februari 2011
Hari: Isnin
Kelas: 3 Imtiyaz
Bilangan pelajar: 32 Orang
Mata pelajaran: Bahasa Arab Komunikasi
Tajuk: I’lal
Langkah/Masa
Kandungan
Aktiviti
Alat Bantuan Mengajar
Set Induksi
Guru meminta pelajar menulis satu perkataan bagi isim dan satu perkataan bagi feel.
Pelajar menulis perkataan yang menunjukkan isim dan feel.
Buku
Pen
Sesi Pengajaran
Guru mengaitkan tajuk dengan aktiviti yang telah dilakukan pelajar.

Guru menerangkan definisi I’lal.


Guru menerangkan pembahagian I'lal kepada empat jenis




Guru menyebut jenis-jenis I'lal






-Guru meminta pelajar membina ayat berdasarkan perkataan yang telah mereka perolehi.
-Pelajar diminta untuk menghafaz definisi I’lal.
-Guru meminta setiap pelajar mencari pasangan masing-masing untuk kerja kumpulan.
-Guru meminta setiap kumpulan melakar peta minda mengenai pembahagian I’lal mengikut kekreatifan mereka.
Gambar Rajah
Buku Teks
Kertas Mahjung
Pen
Refleksi
-Pelajar dapat mengetahui erti I’lal.
-Pelajar dapat mengetahui pembahagian I'lal
-Pelajar mampu menyebut setiap jenis I'lal




I'LAL BINNAQLI


I'LAL BITTASKIN